Kotleba cíti závan moci

Autor: Marek Klešč | 17.3.2016 o 7:56 | (upravené 18.3.2016 o 8:55) Karma článku: 5,00 | Prečítané:  434x

Mám otázku. Aký je rozdiel medzi postupným nástupom moci Hitlera v tridsiatich rokoch minulého storočia a postupným nástupom moci ĽS. Je vôbec možné to porovnať? A je správne porovnávať toto historické obdobie zo súčasnosťou?

Keď som videl a počúval ako po voľbách hovorí podpredseda Kotlebovej strany, všimol som si že v mnohom používa rovnakú rétoriku a štýl aký má Kotleba. Nemusí to nič znamenať, ale určite to môže poukazovať na silnú jednotu strany. Po tom čo vyviedol Kotleba v divadle, ma okamžite napadol Hitler a jeho počínanie si pri nástupe moci. Aj jeho strana postupne naberala na sile v podobe voličskej základne. Aj Kotleba využil situáciu žalostného stavu štátu, korupciu v ňom, a spoločenskú nechuť i nevôľu ľudí voči výkonnej moci štátu. Hitler pred takmer 100 rokmi posilňoval strach ľudí, ktorý rafinovane prepájal z narastajúcou nenávisťou. Kotlebovci pôsobia akoby od toho upustili. Je to ale naozaj tak? 

Dnes Kotleba Z MOCI JEMU DANEJ "preruší" slobodné suverénne divadelné predstavenie. Čo urobí zajtra? Dá vypáliť divadlo, ako dal Hitler vypáliť Ríšsky snem v roku 1933? Naozaj ide Kotlebovi iba o vulgarizmy v umení? Okrem toho, že sa Kotleba oháňa vierou v Boha, má jeho konanie ďaleko od toho aby bolo v súlade s ňou, nakoľko tá napr. je nezlučiteľná s rasizmom a antisemitizmom, ktorý sme už neraz u Kotlebu a jeho prívržencov videli. 

Tento závan moci Kotleba zacítil a bude sa len zväčšovať. Čo by sa stalo keby Kotleba dostal absolútnu moc? To dnes nevieme povedať. Čo však povedať môžeme, je fakt, že za Hitlerove zverstvá a konanie nie je zodpovedný iba on sám, ale aj jeho voliči, prívrženci, podporovatelia, obdivovatelia, sympatizanti...... a tak Hitler túto moc dostal, a okamžite nastolil diktatúru, čo úradne spustil na celoštátnej úrovni dvoma mimoriadnými nariadeniami: "Na ochranu národa a štátu" a "Proti zrade a velezradným činom"... 

A ešte malý odkaz pre tých, ktorým sa zdá, že toto sem nepatrí. Ak to porovnávanie nacistického obdobia nepatri sem, tak kde potom? Kedy chceme o tom počuť, čítať, písať? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?