Voľby 2016? Žiadne prekvapenie

Autor: Marek Klešč | 7.3.2016 o 9:06 | (upravené 7.3.2016 o 9:15) Karma článku: 2,86 | Prečítané:  538x

Klamali "smerodajné" prieskumy? Sú tieto voľby ale skutočne prekvapením? Pre koho? Chcelo by sa dnes ešte vôbec ísť niekomu voliť znova?

Voľby 2016. Veľká skepsa, sklamanie, nechuť - sa natíska o nich povedať. Bolo to však a je nastavené zrkadlo, politike, stranám, voličovi, občanovi.
Fico sa oháňa únavou materiálu - naozaj uveriteľné - pre dôchodcov. Ak by som to ale mal v krátkosti zhrnúť , tak nehovoriac o neskutočných kauzách Smeru, ktoré skončia aj tak v jarku, pretože tu jednoducho nemáme rumunský systém, si ten postavil kampaň, okrem vlakov „zadarmo“ za naše peniaze a Mečiarových babkách na balkóne, hlavne na imigrácii (o emigrácii pritom tuho mlčal), a pritiahol tak neonacistov rovno do parlamentu, ktorým sa stane od dnes iba to, že okrem odmietania všetkého a bojovania proti každému, budú postupne naberať na sile. Toto je ale veľký otáznik k samotnému voličovi, ktorý vôbec dá svoj vlastný hlas strane postavenej na fašistických hodnotách...! 
Ťažko povedať čím vlastne voličov ohúrila strana SME Rodina - neviem presne ktorú rodinu to mal Kollár vlastne na mysli...
Sulík s Matovičom sa prebojovali, Procházka ešte na dôveryhodnosti naberie, možno len stačilo nepýtať si mandát premiérskej stoličky. KDH je mimo - výsledok ich celkovej zastaralej a nevýraznej politickej agendy. Napr. oproti SAS, OĽ-NOVA, či SIETE, ktorej hlasy sa  roztrúsili, bol ich program len slabý odvar. Vo volebnom popredí mali „len“ tradičné rodinné hodnoty, ktoré ale nestačia na uspokojenie voliča, ktorý už potrebuje skutočne vidieť riešenie, pričom sa brodí dennodenne v iných existenčno - sociálnych ťažkostiach nemeniacich sa k lepšiemu. Zrkadlo nastavené pre "praktickú" kresťanskú obec tu už pritom raz nastavené bolo samotným referendom o rodine, ktorého výsledok taktiež o mnohom vypovedá. Rodinné, tradičné a kresťanské hodnoty pritom jasne podporujú aj iné stany, napr. SNS. Prepad KDH je však podľa mňa žiaľ aj výsledok slabého hlasu samotnej Cirkvi na Slovensku, ktorá často krát len nepatrne, alebo vôbec nezaujme postoj k vážnym problémom ľudí. Príkladom extrémne zriedkavého opaku je jednoznačne príhovor biskupa Vasiľa v Šaštíne, v ktorom jasne pomenoval sedem problémov našej krajiny, a v poslednej dobe najmä jasné stanovisko biskupa Lacha ohľadom zdravotných sestier. A chcem tiež pripomenúť, že obaja monsignori sú grékokatolíckej konfesie. Všimol som si, že mnohí hovoria že k úspechu im chýbalo iba 0,06%. Ale aj keby mali napr. 6% bol by to slabý výsledok. Inými slovami, len ťažko možno brať prepad KDH ako prekvapenie. 
Už tradične bola najnižšia účasť celkovo opäť na východe, čo je stále pre mňa nepochopiteľné, tak ako aj účasť, alebo skôr neúčasť štrajkujúcich učiteľov s PO a KE kraja. To taktiež obsahuje výpovednú hodnotu.
A čo nová vláda? Ktorá tu vlastne bude? Je vôbec možné ju poskladať, tak aby pritom vydržala, a hlavne aby sa to tu už KONEČNE, ALE KONEČNE NIEKAM POHLO!!?? 

Sú tieto voľby skutočne prekvapením pre Slovensko? Hm, čo dodať? Rozhodol volič, a rozhodol slobodne. A možno raz bude zloženie parlamentu vhodné na kladné hlasovanie za rumunský model, a možno raz ľudia budú počuť že sa ich niekto zastáva,  a bojuje za nich a pre nich. Zatiaľ iba môžeme čakať, čo prinesú predčasné voľby...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?